Gañadores do V Concurso Galego de Robótica

Categoría Secundaria Obrigatoria.

1º premio IES Francisco Asorey  de Cambados

2º premio ex aequo IES A Cachada de Boiro, IES de Tomiño, IES Canido de Ferrol

Categoría Bacharelato e Ciclos Fomativos

1º premio IES Perdouro de Burela

2º premio IES Pontepedriña de Santiago

3º premio ex aequo IES Sofía Casanova de Ferrol e  IES de Sabón de Arteixo

Parabéns a todos os centros e equipos gañadores!

Aqui e agora, os nomes dos equipos gañadores:

Os equipos do IES de Tomiño constituídos polos alumnos do Curso de 4º de ESO:

 

Aarón Vicente Pintos

Paula Vicente Coedo

Alicia Costa Carrera

Edna Lestón Filgueira

Óscar Martínez Rodríguez

Miguel A. Rey dos Anjos

Rubén Lomba Giráldez

Adán Otero Duarte

Javier Martínez Martínez

Diego Álvarez Sobrino

Beatriz Pereira Expósito

Sandra Cayetano Expósito

 

Acadaron o segundo premio compartido no Quinto Concurso Galego de Robótica

O equipo do IES Francisco Asorey de Cambados constituído polos alumnos do Curso 4º da ESO:

 

Javier Carou Trigo

Marcos Daporta González

Diego Cores Fontenla

Samuel Gómez Pintos

 

 

Acadou o primeiro premio na modalidade de ESO no Quinto Concurso Galego de Robótica

 

O equipo do IES Perdouro de Burela constituído polos alumnos do

Ciclo Medio Instalación de Telecomunicacións

 

Francisco Javier Díaz Soto

Sony Monteiro Lopes da Silva

Raúl González Moirón

 

 

Acadou o primeiro premio na modalidade de Bacharelato e Ciclo Medio no Quinto Concurso Galego de Robótica

O equipo do IES Pontepedriña de Santiago constituído polos alumnos e alumnas do Curso 2º de Bacharelato:

 

Miguel Suárez Pintor

Brais Vilas Iglesias

Daniel Santos Taboada

 

Acadou o segundo premio na modalidade de Bacharelato e Ciclo Medio no Quinto Concurso Galego de Robótica

O equipo do IES Sofía Casanova de Ferrol  constituído polos alumnos do Curso 1º de Bacharelato:

 

Antón García Soutullo

Cristian Iglesias

Héctor de los Santos Porto

 

 

Acadou o terceiro premio compartido na modalidade de Bacharelato e Ciclo Medio no Quinto Concurso Galego de Robótica

O equipo do IES A Cachada de Boiro  constituído polas alumnas do Curso 4º da ESO:

 

Celia Piñeiro Silva

Rebeca Resúa Tubio

Carla Domínguez Aviña

Sarai Outeiral Ces

 

Acadou o segundo premio compartido na modalidade de ESO no Quinto Concurso Galego de Robótica

O equipo do IES Canido de Ferrol  constituído polos alumnos e alumnas do Curso 4º da ESO:

 

Marina González Estévez

Martín Bouza Leira

Sabela López López

José Francisco Feal Castro

Laura Dopico Bretón

Acadou o segundo premio compartido na modalidade de ESO no Quinto Concurso Galego de Robótica

O equipo do IES de Sabón de Arteixo  constituído polos alumnos e alumnas do Curso 2º de Bacharelato e Ciclo Medio de Electricidade:

 

Patricia Rojo Garea

Fanny Souto Castro

Adrián Mirás Pérez

Yeray Loureiro Fariña

 

Acadou o terceiro premio compartido na modalidade de Bacharelato e Ciclo Medio no Quinto Concurso Galego de Robótica

O equipo do IES de Ortigueira  constituído polos alumnos do Curso de 2º de Bacharelato:

Pablo Martínez Insua e Álvaro Graña Guerreiro

Acadou unha mención especial no Quinto Concurso Galego de Robótica

Fotos dos asistentes á entrega de premios (IES Canido, IES A Cachada, IES Sofía Casanova, IES Francisco Asorey, IES de Sabón)

imaxe: